Идеално.Мк

Интересно

Air Serbia за прв пат лет со целосно женски екипаж

Air Serbia за прв пат лет со целосно женски екипаж

Air Serbia за прв пат во својата историја оствари лет со целосно женски екипаж вклучувајќи ги пилотот и копилотот. Како што објави српскиот авио превозник, специјалнот лет JU314, полета од Белград за Париз со капетан Весна Алексиќ (пилот) и Прв…

Најопасната патека во светот Caminito del Rey

Најопасната патека во светот Caminito del Rey

Кралската Патека, или Caminito del Rey на шпански, е „најопасната патека во светот“ според локалните жители на малото село Ел Чоро (El Chorro), во близина на Малага Шпанија. Патеката е за вистински авантуристи кои бегаат од секојдневното и се во потрага по…

Романтичен викенд споредба од најскапо до најевтино

Романтичен викенд споредба од најскапо до најевтино

Сите сакаме да ги изненадиме нашите сакани, романтична вечера на егзотична дестинација можеби изгледа како логичен избор. Но колку ќе не чини тоа задоволство не секогаш може да предвидиме. Во едно од своите истражувања престижниот бизнис весник Економист прави интересна…